Nebude jistě sporu o to, zda našinci peníze potřebují nebo ne. Je nasnadě, že je potřebujeme. A zrovna tak určitě budete souhlasit, že kdyby bylo lidem dáno na výběr, zda chtějí mít peněz raději hodně nebo málo, rozhodli by se pro větší množství. A každému z nás je určitě jasné, proč bychom se rozhodli právě takto. Jednoduše je tomu tak proto, že peníze nutně potřebujeme k tomu, abychom s jejich pomocí uspokojovali své potřeby, které už se v dnešním světě bezplatně uspokojovat nedají.

Ten, kdo peníze nemá nebo jich nevlastní dost, musí pochopitelně oželet spoustu věcí, bez nichž už si dnes nelze normální život civilizovaného člověka vůbec představit. A protože se nikdo nechce omezovat, musí se zajistit dostatečně vysoké příjmy.

Všichni víme, jak se obvykle k penězům přichází. Nejlogičtější je jejich získávání za to, co poskytujeme ostatním, tedy za odvedenou práci, díky čemuž je vlastně co nakupovat a prodávat. Bez toho by peníze nebyly zhola k ničemu.

K finančním prostředkům se však dá přijít i v podobě sociálních dávek, podpor, penzí, dají se vyhrát, získat nějakými spekulacemi nebo dokonce i různou trestnou činností. Ovšem to je kromě starobních důchodů pro ty, kdo si je v průběhu let práce postupně zafinancovali, jenom nutné zlo, protože toto lidstvu nic dobrého nepřináší.

Hlavním zdrojem příjmů by tak měla být vždy práce. Protože bez ní nejsou pomyslné koláče, a to ani pro ty pracující, ani pro ty ostatní. A mělo by tak zásadně platit, že by si měli pracující lidé vydělávat více než ti, kdo jim pomyslně visí na krku. A je smutné, že tomu tak bohužel nejednou není.

Je totiž sice možná pravdou, že ‚chudoba cti netratí‘, ale realitou dneška je to, že se považují za něco lepšího ti z lidí, kteří mají hodně velký majetek, bez ohledu na to, jak k němu přišli. Což lidskou práci do jisté míry degraduje. A bylo by záhodno s tím co nejdříve skončit. Protože k čemu by bylo bohatství těm, kdo by si za něj neměli co koupit, že?