Pokud si chce člověk půjčit peníze, a lhostejno zda pro spotřebitelské nebo podnikatelské účely, určitě má na výběr z mnoha různých nabídek. Protože finančních institucí je u nás dlouhá řada a každá z nich má sama o sobě různé varianty, které může v tomto ohledu lidem nabídnout.

Ovšem potíže mohou vyvstat ve chvíli, kdy se někdo skutečně rozhodne na některý z takových nabízejících se produktů vsadit. Nejednou se totiž k tomuto vztahují natolik četné a komplikované podmínky, že tu dotyčný nemá šanci uspět.

Někteří z poskytovatelů žádají vysoké žadatelovy příjmy, jiní skvěle vypadající registry dlužníků, bezvadnou platební morálku a další a další věci. A ani zdaleka ne každý o sobě může tvrdit, že dokáže těmto požadavkům v plné míře vyhovět.

A když se žadatel nemůže považovat v některém ohledu za dokonalého? Pak mu může prospět nějaká ta nebankovní hypotéka. A sice proto, že u té se toho po zájemcích vůbec nepožaduje mnoho. Stačí tu v zásadě to, že má člověk k dispozici nějakou nemovitost, jíž by se za půjčené peníze zaručil, a vše je na dobré cestě. Protože nad takovými tématy, jako jsou registry, relativně nízké příjmy u podnikatelských úvěrů a podobně, prostě nad ne zrovna ideální bonitou žadatele, se tu dá přimhouřit oko.

Stačí zástava nemovitosti a v některých případech i spoludlužník a rázem je i hypotéka po insolvenci možná. Proč by ne?

Člověk si tu prostě zažádá jednoduše přes internet, zašle poskytovateli této hypotéky několik žádaných snímků oné nemovitosti k posouzení, zodpoví základní dotazy na schopnost splácet, počká si na schválení, které je rychlou záležitostí. A následně už se může těšit na to, že jakmile podepíše smlouvu, dostane rychle požadované finanční prostředky ve výši až sedmdesáti procent odhadní ceny do zástavy dané nemovitosti, jež může splácet podle individuálního nastavení rok stejně jako třeba tři dekády. Pokud se snad nerozhodne vše bez sankcí vrátit předčasně.

Nebankovní hypotéka tedy má člověku co nabídnout. A je jenom na něm, zda toho využije.