Vezmeme si to pěkně od začátku. Jste krátce po škole, sotva si najdete práci, už musíte přemýšlet nad bydlením. Najdete si přítele či přítelkyni a plánujete společně založit „domov“. Bude to byt? Budete v pronájmu? Nebo si chcete koupit vlastní? Či raději vlastní domeček s malou zahrádkou někde na venkově nebo nedaleko většího města? Koupě staršího domu, který si postupně spravíte? Také možnost. Ano, možností je na výběr, jenomže hypoték není na výběr. Máte jenom pár „omezených“ možností, jak si půjčit a získání hypotéky je v poslední době čím dál tím složitější. Z pohledu mladého člověka, který sotva vydělává a splácí nájem je téměř nemožné, aby se osamostatnil a myslel ještě na něco „většího“. Například na koupi domu, kdy potřebujete několik milionů korun. Pokud nemáte nic naspořeno, hypotéku zkrátka a dobře nedostane.

Dostáváme se do druhé kapitoly

Druhá kapitola je fakt, že se stát chce přičinit o to, aby mladé začínající rodiny nějakým způsobem „podpořil“. To je správný krok a určitě jej všichni budeme podporovat, protože možností, jak se osamostatni například s jedním dítětem je opravdu zoufale málo. Stát bude nově poskytovat půjčky a to až do hodnoty dva milióny korun na bydlení pro začínající mladé rodiny. Je tam samozřejmě několik podmínek, ale jako krok kupředu je to rozhodně příznivé gesto. Navíc bude nabízet velice levný úrok, což bude výhodné pro všechny. Žádosti se budou přijímat už v letošním roce a to konkrétně od půlky srpna 2018. Zatím je vyčleněno 650 milionů korun ze státního rozpočtu. Bydlení mladých rodin tak získává druhou šanci. Využijete ji i vy?

Pár základních – hlavních údajů o této půjčce

Stát bude půjčovat mladým rodinám čili lidem do věku 36 let. Půjčky budou směřovat na rekonstrukce nebo na pořízení nového bydlení. O jakou částku se jedná? Může se jednat až o výši 2 milionů korun. Záleží na konkrétní situaci. Úrok bude 1% s garantovanou dobou 20 let. Ve výjimečných případech může být doba splácení nastavena až na 25 let.