Kdysi nebylo na trhu financí tolik možností, a když jste chtěli půjčku, tak jedině v bance a těch také nebylo na výběr. Dnes je naštěstí doba velkých možností, a to platí i pro úvěry a hypotéky. Když nepůjčí jedna banka, tak půjčí jiná nebo se rovnou rozběhněte pro nebankovní hypotéky.

V běžné finanční instituci dostanete tento druh úvěru na bydlení. Buď na koupi bytu, domu, stavbu domu nebo rekonstrukci., ale dají se získat i neúčelové hypotéky. Nebankovní hypotéky jsou poskytované u většiny společností i bez udání účelu. To znamená, že peníze můžete nakonec využít nejen na bydlení, ale i na podnikání, nákup vozidla, dovolenou, nákup zařízení a nábytku, ale také na jiné pohledávky, či dokonce exekuce. K dispozici je tu hypotéka na stavbu domu, hypotéka na rekonstrukci, ba i hypotéka na rekreační objekt, zkrátka hypotéka na bydlení jakéhokoliv druhu.

Další výhodou je, že obvykle nečekáte týdny na vyřízení a schválení. Za minimum dokladů můžete získat peníze i do 24 hodin, ale vždy záleží na konkrétním poskytovateli a složitosti úvěru.

Určitě se ptáte, v čem je tedy háček, protože není možné získat vysoký obnos financí jenom tak a na základě ničeho. Podmínky tu přece jenom jsou.

Ale ty jsou stejné jako u všech ostatních druhů hypoték. Jde o ručení nemovitostí. Bez zástavy není možné peníze získat. O odhad nemovitosti se společnost obvykle postará a za nic nebudete platit předem, to by měla být jedna z indicií při výběru seriózního poskytovatele.

Doba splácení je určena až do 30 let. Vyberete si možnost, která nejlépe vyhovuje vám. Za předčasné splacení nehrozí sankce, takže můžete v klidu spát a úvěr vyplatit kdykoliv.

V případě, že ještě nejste pevně rozhodnutí a potřebujete jednotlivé nabídky porovnat, tak si nechte zdarma udělat předběžnou nabídku. Získáte aktuální přehled a informace černé na bílém. Na základě porovnání budete mít jasno v tom, co chcete. Můžete využít i srovnávače online.

Finanční injekce vždy vyřeší spoustu problémů i přání a je skvělé, že máte na výběr hned z několika nabídek a výběr přizpůsobit svým možnostem. Zodpovědnost za splácení je již pouze na vás a vzhledem k tomu, že jde o závazek podložený nemovitostí, tak určitě budete po celou dobu trvání smluvního vztahu přistupovat k platbám pečlivě.