Je bydlení v Praze kámen úrazu mnohých lidí? Finance se neustále točí kolem našich životů a náš život se zase na oplátku točí kolem bydlení. Práce a domov, dvě místa, na kterých pobýváme přes den zřejmě nejvíce. Pokud máte zajištěnou práci, pak už zbývá zajistit jen ten domov. Přejete si vlastní bydlení? Chcete si postavit dům? Někde v Praze nebo blízkém okolí? Nebo naopak preferujete bydlení v bytě? Je spoustu možností. Někteří začínají samozřejmě v pronájmu. Jedná se o typický příklad. Mnohé mladé rodiny s dětmi nebo i bez nich řeší svou situaci tímto způsobem. Chtějí se osamostatnit, jenomže nemají na koupi drahého bytu a tak volí pronájem. Nemusíte nic řešit, ovšem platíte měsíčně poměrně vysoké částky a nemáte nic vlastního, mohou vás z bytu kdykoliv takzvaně „vykopnout“.

Jsou řešením nové výstavby?

Nové výstavby jsou sice fajn, to všichni přiznávají, jenomže trvají dlouho dobu. Problém se musí řešit ihned, protože už nyní je neúnosný. Naštěstí se začalo stavět a nová centra se budují po okrajích tohoto velkoměsta. Naše hlavní město tak získává nový ráz a stále se rozšiřuje. Budou vznikat také nové čtvrti.

Klíčové projekty najdete například na Smíchově, další je Rohanský ostrov nebo areál bývalého nákladového nádraží Žižkov.

Na Smíchově se můžeme těšit na opravdové centrum se všemi funkcemi. Měly by se zde nacházet také administrativní budovy. Jakmile bude projekt hotový, najdete zde byty, školu i napojení na dobré dopravní spojení. Jedná se o největší moderní projekt v dějinách Prahy.

Lidé chtějí bydlet

  • V dnešní Praze se nachází spousta mladých studentů, je zde nepřeberné množství kvalitních vysokých škol, základem je Karlova Univerzita. Spousta z nich jede do Prahy studovat a chtějí zde začít i svůj osobní život. Usadí se a zabydlí. A nejenom mladí lidé si hledají vlastní bydlení. Někteří si chtějí zakládat rodiny, jiní si chtějí koupit něco svého a bydlet ve vlastním. Ať už v pronájmu nebo situaci řeší tak, že si koupí vlastní byt, vždy je nezbytné, aby si mohli vybírat. Bydlení by mělo být součástí našeho života a jistě se shodneme, že je velice významnou součástí každého našeho dne a celého našeho bytí.