Také milujete moderní techniku? Máte rádi tu nezávislost, jednoduchost a otevřenost? Žádné složité papírování, nemusíte nosit peníze v peněžence, všechno je rychlé a snadné. Poslední dobou se placení ještě více zjednodušuje, stačí přiložit platební kartu k terminálu a vše je hotovo. Zaplaceno, můžete s nákupem odejít. Spojení bývá opravdu rychlé, takže nemusíte čekat déle, než pár sekund. Pro mnohé z nás je to velká výhoda a usnadnění práce. Určitě se nikdo z nás nebude chtít vracet do minulosti. V tomto směru udržují Češi krok s moderní dobou a rádi zkoušejí nové věci. Jako národ jsme velice inovativní. Jakmile se objeví něco nového, co by nám mohlo usnadnit práci, nebo co je zajímavé, musíme to vyzkoušet. Což je rozhodně pozitivní přístup. Nyní je to platba mobilem. Další platební možnost, která je ještě rychlejší. Mnoho z nás má mobil v kapse, takže stačí jen přiložit a je hotovo.

Moderní doba přináší spoustu nového a týká se to zejména bankovnictví. V posledních letech už u sebe nemusíme mít v podstatě žádnou hotovost a tak toho mnoho lidí využívá. Není se co divit, protože vás alespoň neokradou, a zároveň máte stejně ve všem velký přehled například pomocí internetového bankovnictví. Placení kartou na různých terminálech se stalo našim dennodenním chlebem. Tímto způsobem, pomocí karty můžete platit v obchodech, restauracích, zkrátka téměř všude. Uvádí se, že 9 z 10 plateb je bezkontaktních.

 

A jak jsme na tom ve srovnání s celosvětovým průměrem? Češi jsou hned na druhém místě. První příčku si stále drží Austrálie, kde je provedeno bezkontaktně ještě daleko více operací. Platby bezkontaktně se nám líbí a zjednodušují nám život, tak proč toho nevyužívat. V České republice roste počet plateb u obchodníků každým rokem o 20 procent. Což je velmi vysoké číslo. U nás je 91 procent všech plateb už teď provedeno bezkontaktně.

Víte, kdy se jako první využila bezkontaktní platba v České republice? Možná vás to překvapí, ale je tomu teprve 7 let, bylo to v roce 2011. Placení pomocí telefonu je nyní také novinkou, ale předpovídá se, že do dvou let bezkontaktně budou probíhat všechny platby.