Název je zavádějící, u nás tento produkt nenaleznete. U naší firmy Vám zprostředkujeme pouze prodej a pronájem nemovitosti.

V případě dohody s novým majitelem nemovitosti, který Vám ji případně pronajme, můžete požádat o předkupní právo, nebo možnost si za určitých podmínek nemovitost odkoupit zpět.

Neznamená to však, že jde o jakoukoliv formu úvěru, nebo půjčky. Je to pouze prodej.

Spousta firem zpětný leasing nemovitosti popisuje velmi matoucím způsobem a může tak v člověku vzbudit dojem, že se jedná o něco jiného, než ve skutečnosti je.

 

Chybně nazývaný zpětný leasing nemovitosti. U nás naleznete pouze pod názvem prodej a pronájem nemovitosti, tento produkt se liší od klasické nebankovní hypotéky tím, že váš dům není pouze zastavený, ale že je odkoupený nebankovní společností.

To znamená, že dům nadále nezůstává ve vašem soukromém vlastnictví, nýbrž se stane vlastnictvím kupujícího.

Prodávající se stane pouze nájemníkem a obdrží nájemní smlouvu, v domě bydlí dál, pouze není jeho majitelem.

Tento typ závazku je i přesto, že to tak na první pohled vypadat nemusí, výhodný pro obě strany:

Podstatně nižší splátka nájmu– Pokud Vám přerůstaly dluhy přes hlavu a platili jste hodně různých, nevýhodných úvěrů, ať už z bankovní, či nebankovní sféry, nedostali jste se na levnou hypotéku v bance.

A rozhodli jste se nemovitost prodat a zbavit se všech dluhů.

Nemusíte být smutní, že jste udělali chybu. Říkáme než se v dluzích topit, je rozumné vše zaplatit a ulevit si od zátěže.

Můžete splácet nízký nájem a jakmile budete znova pro banku vhodným partnerem, zažádejte si o levnou hypotéku v bance a nemovitost si kupte.

 

Můžete tu stále bydlet – To, že nebankovní společnost nemovitost odkoupí, neznamená, že tam nemůžete bydlet. Jednoduše by se dalo říci, že nebankovní společnost se stal zároveň i vaším nájemcem. Nemá právo vás z domu jen tak vystěhovat, protože obdržíte nájemní smlouvu. Máte tedy možnost ve svém domě bydlet tak, jako do teď, pouze s tím rozdílem, že majitelem už nebudete vy.

 

Nehrozí vám exekuce – Snad největší výhodou, proč lidé využívají prodej a pronájem, je to, že jim nehrozí v takovémto případě exekuce. Žijí totiž v domě, který přece není v jejich vlastnictví a který jim nemůže být v tom pádě zabaven.

 

Pokud tedy chcete ochránit svůj majetek za každou cenu, tak je toto řešení. Dokud je dům ve vlastnictví nebankovní společnosti, tak vám zkrátka nehrozí žádné další exekuce.

Je to možnost, jak ochránit svou nemovitost před zásahem exekučních společností.

 

Možná vás také zajímá, co se stane poté, když řádně splácíte nájem a neporušíte sjednané dohody. Máte možnost požádat o odkup domu.

Zpětný leasing nemovitosti, jak je ve společnosti již zaběhlým názvem (u nás vždy jen prodej a pronájem nemovitosti) se může zdát na první pohled jako rizikový.

Pokud ale máte v nebankovní společnosti stoprocentní jistotu, tak se není skutečně čeho bát. Neriskujte to ale se společnostmi, o kterých toho moc nevíte a které se vám nemohou stoprocentně zaručit. Přeci jenom se jedná o vaši střechu nad hlavou, proto není dobré jednat lehkomyslně