Tuto službu mohou využít lidé, kteří neplatili své závazky a nyní mají problémy s exekutorskými úřady.

Jedná se o jedno z mnoha uplatnění neúčelové hypotéky. Některé banky i nebankovní společnosti nabízejí přímo tuto službu, která má podobné vlastnosti a podmínky, jako klasická hypotéka.

Tato služba zahrnuje kompletní servis v případě exekucí, a to ve smyslu nejenom zaplacení veškerých nezaplacených pohledávek, ale také jednání se samotnými exekutory a dalšími úředníky, kteří mají exekuci na starosti.

Rovněž je možné spolu s vyplacením exekuce zajistit i vyčištění registru či dalších nadstandardních služeb, jako je oddlužení nemovitosti nebo třeba zabránění dražby vaší nemovitosti.

Je důležité vybírat poskytovatele vyplácení exekucí správně, neboť by se mohlo stát, že byste narazily na pohled výhodné nabídky, které však po pečlivém přečtení všech podmínek již tak výhodné nejsou.

Chytré je naopak využít nabídky společností, které nabízejí poradenství v této oblasti zdarma, stejně jako vytvoření návrhu či samotné realizace.

Vyplácení exekucí se chová jako klasická neúčelová hypotéka a je vhodná pro všechny ty, kterým již zvoní na dveře exekutor a chce jim sebrat veškerý majetek. Důležité je však řešit tyto problémy však, nikoliv až tehdy, když je to skutečně pozdě. V případě, že se člověk dostane do tísně, a je nutný tyto problémy řešit, je nejlepší možná volba spolehnout se na nebankovní sektor, ve kterém spolehlivě najde řešení, a to přes své dosavadní problémy.

Zachránit si tedy svůj majetek může dlužník právě za pomocí oddlužení nemovitostí neboli vyplácení exekucí. V každém případě se totiž jedná o víceméně stejnou formou úvěru, která slouží pro záchranu již tak zkažené situace.

Oddlužení nemovitosti, není osobní bankrot, ani insolvence, neradi bychom abyste tyto pojmy zaměnili.

Oddlužení nemovitosti v nebankovním sektoru je zkrátka jen zbavení nemovitosti dluhů, například vyplacení exekucí a drahých zástav a sjednocení do jedné platby například u bankovního nebo nebankovního poskytovatele. Běžně používaný výraz je konsolidace půjček, obvykle ho nabízí banky I nebankovní firmy.