Nebankovní hypotéka patří v současné době jedním k nejžádanějším finančním produktům nebankovního sektoru.

Je to dáno hlavně spoustou výhod, které čekají nejenom na věřitele, ale také samozřejmě na dlužníky.

Tato hypotéka pro dlužníky zajišťuje dlužníkovi to, že získá potřebné peníze snadno, rychle a bez zbytečného protahování. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že si zlepšíte svou finanční situaci nějakou půjčkou, tak byste měli přemýšlet právě nad touto formou.

Spousta lidí nedůvěřuje nebankovním společnostem, které byly ještě před mnoha lety poměrně nedůvěrné.

Dnes je tomu ale už jinak, těmto společnostem samozřejmě věřit můžete, protože jsou spolehlivé, férové a dbají na individuální požadavky klienta.

V dnešní době už opravdu není risk vzít si půjčku od nebankovní společnosti, je to spíše o Vaší preferenci, jestli budete chtít být v kontaktu s bankou, anebo uvítáte spíše nebankovní prostředí.

 

Oproti bankám představují nebankovní společnosti navíc spoustu výhod, které lákají mnohé zájemce. Jaké výhody to tedy přesně jsou?

 

  • Dlouhá doba splatnosti– Svou půjčku můžete splácet třeba i třicet let, což je opravdu velmi dlouhá doba.

Sami si určíte dobu splatnost, záleží na vaší finanční situaci a na tom, co vám bude vyhovovat víc.

Buď můžete splácet dlouhou dobu malé splátky, anebo naopak krátce, avšak splátky o poznání vyšší. Je to individuální a každému vyhovuje něco jiného.

 

  • Bez zjišťování bonity u firem a pouze u podnikatelských úvěrů(hypotéka bez dokládání příjmů, hypotéky bez registrů, hypotéka bez doložení příjmů), pokud jste firma, nikdo se Vás nebude ptát na osobní informace z toho důvodu, aby z nich uvodil vaši bonitu.

 

Nebudete se tedy muset svěřovat s tím, kolik vydělává Vaše firma, jak je na tom vaše manželka, kolik máte dětí, co jste vystudovali a tak podobně. Zachováte si své soukromí, což určitě oceníte.

 

  • Pokud byste žádali o nefiremní úvěr neboli spotřebitelský úvěr situace je jiná, zde se bonita zkoumat musí, nároky však nejsou tak přísné, jak by se mohlo zdát. Nejdůležitější pro investory je, abyste měli na splácení úvěru – což je pro Vás dobra zpráva!!

 

  • Registr dlužníků nehraje roli– I drobný zápis v registru dlužníků nemusí být nic, co by ovlivnilo to, jestli vám nebankovní společnost úvěr poskytne, anebo nikoliv.

 

Registr se zkoumá hlavně z důvodu, aby se zjistilo, zda nejste předlužení, zda nemáte “moc” jiných úvěrů a nejste tak v dluhové spirále. Pokud máte dostatečný příjem a zvládáte splácet i ostatní půjčky, můžete si je nechat.

Pokud byste nezvládali je potřeba udělat konsolidaci půjček (sloučení půjček). Na registr dlužníků dbají hlavně banky, pokud tedy máte nějaký šrám, bude dobré okamžitě vyhledat nebankovní společnost, protože té na to nemusí brát ohled.

 

  • Bez prokazování příjmůhypotéka bez doložení příjmů, nebo také hypotéka bez dokládání příjmů-jen pro firmy. Nejedná se o spotřebitelské úvěry. Firmy nebudete muset prokazovat své příjmy, tak jako by tomu bylo tehdy, když byste se obrátili na banky. Z toho tedy vyplývá, že nebudete muset navyšovat Vaše daňová přiznání. U spotřebitelů toto neplatí, zde se dbá, aby měli na splácení a příjmy musí doložit. Když to vysvětlíme lidově, neoficiálně. Podnikatel – dlužník je subjekt na stejné úrovni jako podnikatel-věřitel, který úvěr poskytuje, jelikož jsou to dvě firmy, měli by oba mít znalosti z obchodního styku a právní povědomí. Neznamená to, že se věřitel nezeptá na to, z čeho plánuje podnikatel peníze vrátit.

 

  • Předčasné splacení zdarma – U spotřebitelského úvěru je toto od 1.12 2016 již automatické. Sankce za doplacení jsou zákonem stanovené a maximálně je to 1 % z jistiny úvěru.

 

U podnikatelských úvěrů je situace jiná. Spousta nebankovních společností nabízí také možnost předčasného splacení zdarma. V případě bank I nebankovních firem byste se mohli dočkat poměrně vysokých sankcí, proč ale?

To, že chcete zaplatit dříve, je přeci výhoda, proto si vyhledejte takovou nebankovní společnost, která vám to umožňuje.

Nikdy nevíte, kdy budete mít dostatek financí na to, abyste se mohli předčasně zbavit svých pohledávek.

 

To je jen malý výčet všech výhod, na kterých si nebankovní společnosti zakládají.   Samozřejmě, že jich je mnohem více. Je tedy pouze na vašem úsudku, jestli dáte přednost spíše bankám s delší tradicí, avšak horšími podmínkami, anebo moderním a rozvíjejícím se nebankovním společnostem, které mají podmínky o poznání zajímavější a atraktivnější.

Pro většinu lidí je banka zárukou jistotu, avšak v dnešní době to je již zbytečné rozlišovat. Existují totiž i spolehlivé nebankovní společnosti, které pro vás mohou být dokonce výhodnější, než služby bank