Bezúčelová hypotéka je taková hypotéka, kdy není dlužník povinen věřitelovi sdělit účel, za jakým si hypotéku vzal. Jiným slovem se tato hypotéka nazývá jako americká hypotéka. Největší výhodou této hypotéky je to, že dlužník může peníze využít opravdu jakýmkoliv způsobem, není jinak vázán. Pokud tedy potřebujete peníze na cokoliv, tak je tento úvěr doopravdy tím nejlepším. Z hlediska využití peněz rozdělujeme účel do dvou kategorií:

  • Osobní potřeby – Americkou hypotéku si můžete vzít z toho důvodu, že budete chtít uspokojit své osobní potřeby, splnit si sny anebo udělat radost svým blízkým. Úvěr můžete využít třeba na stavbu nového domu, na koupi nového vozidla, rekonstrukci bytu, cestu kolem světa, na vzdělání anebo na nové vybavení domácnosti, je to pouze a jenom na vás. Díky financím budete moct uspokojit veškeré své potřeby, na které potřebujete peníze.
  • Vyřešení finanční situace – Díky financím z tohoto úvěru budete moct zaplatit stávající pohledávky, vyplatit se z exekuce, vyřešit svou dluhovou minulost anebo třeba splatit dluh svým přátelům. Díky americké hypotéce si tedy pomůžete od dluhů.

Bezúčelový úvěr je tedy ideální v tom případě, že nechcete zbytečně svému věřiteli říkat, na co konkrétně peníze potřebujete. Nemusíte se ani omezovat, jako by tomu bylo u klasického hypotečního anebo třeba spotřebitelského úvěru. Peníze získáte snadno i bez toho, abyste museli komukoliv sdělovat účel. Bohužel je nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou, než by tomu bylo u účelového úvěru. To je avšak pouze malá daň za to, jakou volnou budete, co se týče peněz, mít. Tou nejdůležitější informací, kterou byste měli o americké hypotéce mít, je to, že budete ručit nemovitostí. Zástava nemovitosti je bohužel nezbytná, proto se tomu nevyhnete ani vy, pokud máte o tento typ úvěru zájem. O ručení si povíme více informací v jiném článku. Důležité je avšak vědět, že to není rizikové a že se ničeho nemusíte bát. I když se to může jevit jako největší mínus nebankovní bezúčelové hypotéky, tak to tak rozhodně není. Pokud budete příkladnými dlužníky a budete jednotlivé splátky splácet včas a bez nějakých problémů, tak se zastavenou nemovitostí nehrozí žádné komplikace.